ប្រភពព័ត៌មានទាន់ហេតុការណ៍ក្រុងភ្នំពេញ
ចាប់​ឃាត់​ខ្លួន​បុរសម្នាក់ មុខ​សញ្ញា​ចែកចាយ​គ្រឿង​ញៀន​ បញ្ជូន​ទៅ​តុលាការ​ខេត្ត​ពោធិ៍សាត់
ពោធិ៍សាត់៖ ជនសង្ស័យម្នាក់ ជាមុខសញ្ញាចាស់ ត្រូវបាន​សមត្ថកិច្ច​នគរបាលក្រុង​ពោធិ៍សាត់ សហការជាមួយ​កម្លាំង​ប៉ុស្តិ៍នគរបាល​រដ្ឋបាល​ ចុះបង្រ្កាប​ចាប់ឃាត់​ខ្លួន កាល​ពីវេលាម៉ោង១៥រសៀល ថ្ងៃទី២៧ វិច្ឆិកា ២០១៨ នៅចំណុច​ភូមិឥស្លាម សង្កាត់បន្ទាយដី ក្រុង.ខេត្តពោធិ៍សាត់ ពីបទ​ជួញដូរដោយ​ខុសច្បាប់​នូវសារធាតុ​ញៀនដ៏សកមម្ម។
លោក យឹម ស៊ាងហៃ អធិការក្រុង​បានឲ្យ​ដឹងថា ការចុះ​បង្រ្កាប​ករណីនេះ ដោយសារ​តែមាន​ការសហការ​ផ្តល់ព័​ត៌មានពីប្រជា​ពលរដ្ឋ​និងមានការ​សម្របសម្រួល​ពីលោកព្រះរាជា​អាជ្ញាសាលា​ដំបូងខេត្ត​ពោធិ៍សាត់ សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​ក្រុង បានចុះ​ធ្វើបង្ក្រាប​នៅចំណុច​ខាងលើចាប់​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យឈ្មោះ កើ អ៊ឹមរ៉ន ព្រមទាំង​រកឃើញ​វត្ថុតាង​ក្នុងរថយន្តមាន​ម្សៅក្រាម​ពណ៌ស​ចំនួន៦​កញ្ចប់ធំ ទម្ងន់១២៦,៨០ ក្រាម និងក្នុង​បណ្តោង​សោឡាន ចំនួន១ កញ្ចប់ធំ ២ កញ្ចប់តូច ទម្ងន់១១,៦៨ ក្រាម ដកហូត​រថយន្ត១គ្រឿង​ម៉ាកកូរ៉ូឡាពណ៌​ខ្មៅគ្មានស្លាកលេខ និងសម្ភារៈសម្រាប់​វេចខ្ចប់​មួយចំនួនទៀត យកមក​កាន់អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ក្រុង ដើម្បី​កសាង​សំណុំរឿង ​បញ្ជូនទៅ​សាលាដំបូង​ខេត្តពោធិ៍សាត់​ ចាត់ការ​តាមផ្លូវច្បាប់ ៕